Спілка власників житла Києва
За ОСББ та ЖБК майбутнє!

Пояснення заповнення таблиці

Хто допоміг

Статут Спілки
Головна сторінка
Політичний філософ 18-го століття ірландського походження Едмунд Берк писав:
«Єдине, що необхідно для тріумфу зла – це хорошим людям нічого не робити»

Загальна росилка
Пояснення заповнення таблиці, натиснутиТУТ

Будьте професіоналами своєї справи!
    Людина з дня народження «всмоктує» інформацію і навчається у старших.
     З віком приходить досвід,
яким кожний повинен поділитися з іншими в міру своїх знань та  виховання.
  Інакше людина деградує бо, не звільнившись від частини тування, перестає сприймати нову.
  В цьому інформаційному проекті я виступаю як координатор колективів однодумців і виконую роль виконавця їхніх думок та надбань.
  Кожен, хто хоче передати частину своїх знань людям, може прийняти в ньому участь.

  Хоча ми прекрасно розуміємо, що більшість хоче тільки
споживати і критикувати.

Сергій Макарович Дєдов
 
Тел.  067-407-52-73

Присилайте тільки загальні проблеми ОСББ, ЖБК Києва і Ваше бачення їх 
вирішення на
smdedov@ukr.net
В листі треба вказати повне П,І,Б, контактний телефон, посаду, район.

*******************************************************************************************************
Пікетування ВР

        07.12.2016р. відбулось пікетування Верховної Ради України головами правлінь ОСББ, ЖБК міста Києва.
      До нас вийшов народний депутат Юрій Деревянко, якому більше ніж за півгодини спілкування наші розказали ... всі проблеми. Він витримав, пообіцяв передати наше Звернення Голові ВР Андрію Парубію (нижче) та сприяти його виконанню.

        Дякую нашим мужнім головам правлінь ОСББ, ЖБК, які в 10-ти градусний мороз, донесли свою думку можновладцям. Які показали, що вони, як практики з управління житла не згодні з соціальною демагогією членів Комітету ВР, про нашу підтримку їх законів. Вони повинні радитись з нами.
         Особливо дякую Ганні Володовській, яка більше 5 хвилин, на початку акції, розказувала кореспонденці 24-го телеканалу, що загальнобудинкові лічильники газу шкодять мешканцям. Бо та вперто доказувала, що  це добре.
І переконала, бо кореспондентка пізніше телефонувала мені  і уточнювала нашу позицію. От як зомбують ЗМІ та народ наші можновладці.

Голові Верховної Ради України
Парубію Андрію Володимировичу
01008, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 5

                                                                           Шановний Андрію Володимировичу!

         Ми, пікетувальники Верховної Ради України – голови правлінь ОСББ, ЖБК міста Києва, як практики з управління житла,  прийшли до ВР з основною вимогою – провести парламентські слухання по проекту Закону України №1581-д «Про житлово-комунальні послуги», який зачіпає інтереси, практично, кожного українця – власника житла.
           На нашу думку, в законопроекті багато неточностей, двозначних трактувань та соціальної демагогії, що можуть бути використані несумлінними власниками житла, постачальниками енергоресурсів та управителями. Положення законопроекту ведуть до подальшого марнотратства енергоресурсів України, несправедливої оплати невикористаних енергоресурсів власниками житла, сплати сумлінними мешканцями "за того сусіда" і головне – законопроект не стимулює власників житла до економії енергоресурсів.
          Вважаємо, що Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВР не виконує повністю своїх функцій щодо законотворчості.  Не обговорює із зацікавленими представниками народу України – громадськими організаціями проекти законів, які потім народу виконувати. Фактично, Комітет зайняв антидержавницьку позицію підтримки марнотратства енергоресурсів України, що працює проти народу України.
Особливо нас тривожить положення законопроекту «Про житлово-комунальні послуги» щодо «колективного споживача»  – коли сумлінний власник житла своїми грошима відповідає за іншого, часто, несумлінного власника житла, та стягування плати за абонентське обслуговування споживачів житлово-комунальних послуг, яке веде до збільшення сумарної плати за отримані енергоресурси, як мінімум, на величину бухгалтерського забезпечення.
           Ми вважаємо, що це недопустимо в умовах військових дій та постійного збільшення заборгованості населення за сплату житлово-комунальних послуг – за даними ЗМІ – вже 17 млрд. грн. проти 11 млрд. грн. в минулому році. Борг держави перед постачальниками за субсидії біля 12 млрд. грн.
На нашу думку, не залучення зацікавленої громадськості до підготовки законопроектів житлової сфери, менш ніж через рік приведе до необхідності прийняття Верховною Радою жорстких, непопулярних законів. Держава не може довго жити в борг.

Можливу відповідь просимо надати електронним листом на smdedov@ukr.net
З повагою та надією на розуміння проблеми

Уповноважений від пікетувальників,
голова правління ГО “АТГ”                                                    Сергій Макарович Дєдов                                           
тел.067-407-52-73;   smdedov@ukr.net

*************************************************************
Деякі депутати, на жаль, з інших Комітетів ВР теж виступають проти псевдореформ
Інформація сайту http://www.mediastar.net.ua/61545-derevyanko-zaklikav-zupiniti-znischennya-zhkg-yake-podayetsya-pd-viglyadom-reform.html

Дерев’янко закликав зупинити знищення ЖКГ, яке подається під виглядом реформ

 
Суспільство | 17-11-2016, 16:25 Коментарів: 0 0 Переглядів: 187 187    
Законопроекти про житлово-комунальні послуги, які розглядаються у Верховній Раді, є лобістськими та спрямовані на знищення житлово-комунального господарства, адже не враховують інтереси людей.

Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко на брифінгу в парламенті 17 листопада.

«Ці законопроекти сьогодні протягуються владою разом з лобістами за кошти обленерго, за кошти інших монополістів для того, щоб відстояти інтереси обленерго та інших лобістів», - сказав нардеп.

Зокрема, за словами Дерев’янка, мова йде про три законопроекти: 1581-д про житлово-комунальні послуги, 4941 про енергетичну ефективність будівель та 4901 про комерційний облік комунальних послуг.

Депутат заявив, що згідно з законопроектом 1581 хочуть відібрати внутрішні комунікації, які належать мешканцям будинків, які їх ремонтують і утримують, та передати їх у безкоштовне використання монополістам.

«Політична партія «ВОЛЯ», представники ОСББ та ЖКГ вимагають: якщо ці комунікації обслуговуються і утримуються за рахунок мешканців багатоквартирних будинків, вони мають залишатися їхніми. А монополіст, використовуючи ці комунікації, повинен платити їм за використання і підтримку в належному стані», - підкреслив нардеп.

Також Дерев’янко додав, що неприйнятним в законопроекті 1581 є створення так званого колективного споживача, коли послуги будуть надаватися не кожному громадянину, а цілому ОСББ та ЖБК.

«Ми чудово знаємо, що всі ЖЕКи збанкрутіли саме тому, що більшість мешканців платить, але є такі, які не платять. Якщо один мешканець не платить, то зможуть відрізати цілий будинок від надання послуг», - обурився Дерев’янко. Він підкреслив, що такі зміни є неприпустимими.
Також депутат виступив проти ухвалення законопроекту 4901, який хоче перекреслити багаторічну боротьбу ОСББ і ЖБК за прямі договори з надавачами послуг.

Цим законопроектом пропонується, щоб кожен будинок облаштував будинковий лічильник, за який знову ж таки чомусь має платити споживач, а не постачальник житлово-комунальних послуг. «Уявіть собі, щоб ви в магазин ходили зі своїми вагами. І це при тому, що в тарифі на комунальні послуги вже закладена сума коштів на придбання і встановлення лічильників», - обурився нардеп.

Третій законопроект 4941, який у четвер не підтримала Верховна Рада, закладає необхідність проведення енергоаудиту квартир за рахунок мешканців.

«Коли нам розповідають в парламенті, що кожна квартира має отримати цей сертифікат і кожен мешканець повинен провести енергоаудит своєї квартири, то це неправда! Не можна провести енергоаудит тільки однієї квартири в будинку, бо всі розрахунки ведуться на весь будинок», - зазначив парламентар.

«Це все профанація реформ в ЖКГ. Всі ці дії ведуть до зубожіння і так небагатого нашого народу та до знищення ЖКГ», - підкреслив Дерев’янко.

Він додав, що ухвалення цих законів буде створювати додаткову суспільну напругу і знову люди будуть виходити на вулицю. Тому він закликав депутатів не підтримувати ці законопроекти.

Натомість Дерев’янко наголосив, що партія «ВОЛЯ» наполягає на якнайшвидшому розгляді законопроекту 4720, який було внесено ще у травні цього року.

Метою проекту, за словами його автора Юрія Дерев’янка, є врегулювання на законодавчому рівні питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільним майном, в тому числі щодо проведення енергоефективної модернізації будинку.

Він закликав народних депутатів і керівництво парламенту включити до порядку денного законопроект 4720 та підтримати його.

Нагадаємо, законопроектом 4720 пропонується:
- встановити, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність співвласникам багатоквартирного будинку протягом трьох місяців з дня державної реєстрації об’єднання співвласників багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
При цьому встановлення меж прибудинкових територій багатоквартирних будинків та оформлення передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.
- у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються у власності співвласників багатоквартирного будинку.
- управитель будинку повинен відповідати встановленим вимогам. Сьогодні такі вимоги не встановлюються і управителем будинку може бути будь-хто, а така безхазяйність та відсутність навиків і досвіду в управлінні будинком можуть призвести до руйнування або пошкодження будинку.
- відповідно до проекту приміщення, що знаходяться у багатоквартирному будинку, що не належать до господарських споруд і приміщень і які знаходяться у державній чи комунальній власності, передаються у власність об’єднання безоплатно за зверненням об’єднання протягом трьох місяців з дня надходження такого звернення.
- проектом пропонується встановити механізм участі колишнього власника багатоквартирного будинку в обслуговуванні і ремонті неподільного та загального майна житлового комплексу.

************************************************************************************************
ВИБОРЧА ПРОГРАМА
  Надіємось, що колись відбудуться вибори до райрад міста Києва.
Обратись до райради для голови правління ЖБК, ОСББ реально!
Тому Асоціація підтримує своїх членів, які виявили бажання спробувати обратись .
На сьогоднішній день, виявили бажання балотуватись наступні члени Асоціації:

Дарницький район
Радіонов Константин  Миколайович  голова правління ЖБК  «Ромашка-4»

Деснянський район
Свінтозельська Олена Валерійовна  голова правління  ОСББ "КИЇВЕНЕРГО"
Коломієць Михайло Дмитрович  голова правління  ЖБК “Зварювальник-2”  
Нелуп Наталія Федорівна  голова правління  ОСББ “Маяк-6”

Дніпровський район
Кривило Сергій Анатолійович голова правління  ЖБК «Арсеналец-10», вул. Челябінська 9 
Оболонський район

Міненко Светлана Станіславовна  експерт, активіст  ЖБК «Квазар-11»
Святошинський район
Панасенко Олександр Миколайович голова правління  ЖБК “Алмаз-3”,  Пр-кт Корольова 6   
Білан Тетяна Василівна  голова правління  ЖБК “АТЕК”
Онищенко Надія Миколаївна  голова правління  ЖБК «Приборист»

Шевченківський район

Олійник Володимир Пилипович  голова правління  ОСББ “Гончара 35”

*************************************

 Планується провести:


*************

Загальнокиївські громадські слухання щодо реформування системи управління житловою сферою міста Києва.

Приходь і захищай свої права!

************************

28 липня 2016 року відбулося
пікетування будинку Департаменту соціальної політики КМДА.


Цим пікетуванням ми хочемо:
- привернути увагу ЗМІ та можновладців до проблеми механізму надання субсидій, показати, що за рахунок ЖБК, ОСББ "виплачуються" ці субсидії, вимиваючи у нас обігові та кошти наших ремонтних фондів;
- полегшити подання документообігу;
- ввести громадський контроль за розподіленням наявних коштів.

Вимоги до Департаменту соціальної політики  КМДА:
1.    Вчасне відшкодування коштів нарахованих мешканцям будинків ЖБК, ОСББ за надані
державою пільги та субсидії з оплати житлово-комунальних послуг. Регулярна затримка у виплатах пільг та субсидій робить ОСББ, ЖБК банкротами, які своєчасно не сплачують платежі по пільгам і субсидіям енерго та водо постачальникам, відповідно які, через суди вимагають ці кошти зі штрафними санкціями. В Києві є багато ОСББ, ЖБК в яких заборгованість сягає більше 100 тис. грн.
2.    Ввести прозору систему розподілення коштів по районам та житловим організаціям на
відшкодування нарахованих мешканцям за надані державою пільги та субсидії. Надати право представнику ЖБК, ОСББ Києва здійснювати громадський контроль розподілення коштів по районам та житловим організаціям міста Києва.
3.    Встановити один окремий день на тиждень для роботи з документами для бухгалтерів ЖБК,  ОСББ  (форма ОЖС-2).
4.    Не вимагати від ЖБК, ОСББ даних про фізичних осіб, які є в електронних реєстрах фізичних осіб міста Києва, відповідно до  законодавства.
5.    Змінити систему надання пільг та субсидій. Ввести адресну допомогу. Діюча система знищує середній клас в Україні бо носить не стимулюючий до економії коштів характер. І через бюджет перекладає витрати на пільги та субсидії на середній клас, який несучи повний тягар витрат на обслуговування будинків, стає бідним.
     Отримувачі пільг та субсидій не зацікавлені в енергозбереженні.
    Надати право ЖБК, ОСББ, як господарським органам самоврядування мешканців, здійснювати контроль за нарахуванням пільг та субсидій мешканцям їх будинків.
6.    Забрати від ОСББ, ЖБК не властиві їм державні функції соціального захисту населення, зокрема, надання пільг та субсидій. Передати функції надання пільг та субсидій до відповідних державних органів соціального захисту.


*******************************************************************************************************

На останньому засіданні Правління Асоціації було вирішено:

В звязку з невизначенністю Київської влади з порядком впровадження в дію у Києві Закону України No 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та відсутністю відповіді на колективний лист 53 голів правлінь ЖБК, ОСББ міста Києва (і повторний), щодо впровадження цього закону в дію у Києві, рекомендуємо всім ЖБК, ОСББ КИЄВА та інших міст (якщо маєте звязок з колегами з інших міст - повідомте), направляти до своїх районних райдержадміністрацій листи наступного змісту:

Житлово - Будівельний кооператив
«ПРИБОРИСТ»
бульвар Кольцова, 13......(Шапка бланка ЖБК, ОСББ)..................
No ________________
Від ___________ 2016 р.

Голові Святошинської районної в місті Києві
державної адміністрації Каретко В.О.                

ПОВІДОМЛЕННЯ

Цим листом ЖБК/ОСББ «Приборист» доводить до Вашого відома, що у відповідності до вимог Закону України No 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, No 29, ст.262) співвласники будинку бульвар Кольцова, 13 визначилися з формою управління будинком після 01.07.2016 р.

Будинок за адресою бульвар Кольцова, 13 залишається на обслуговуванні ОСББ/ЖБК «Приборист» і не потребує додаткових послуг керуючих компаній.

Копія (витягу з) протоколу засідання правління ОСББ/ЖБК "Приборист" (або протоколу загальних зборів співвласників) додається.

Голова правління ОСББ/ЖБК «Приборист»                                                  


_____________/Онищенко Н.М.

3. ОСББ також потрібні такі листи, щоб "випадково" Вашому ОСББ не призначили якусь керуючу компанію, або щось "придумали" інше.

4. Посадові особи місцевого самоврядування, відповідно до законодавства, не мають права втручатися у внутрішню господарчу діяльність ОСББ/ЖБК. Цим листом Ви відкидаєте всі можливі претензії влади до Вашого ОСББ/ЖБК. Обовязково поставте штамп реєстрації.

5. Повідомте про необхідність такого листа всім своїм знайомим колегам. Чим більше буде таких листів - тим важче владі буде щось "придумати".

6. Щодо бажання деяких чиновників, покращити свої показники по створенню ОСББ (бо нові створювати важко) за рахунок ЖБК, пояснюю, що Закон 417 не відноситься до ЖБК. А в правовій державі все що не заборонено законом - дозволено.
ЖБК створювались для будівництва та експлуатації будинку і законодавчо не заборонено! 
Всі придумки та підтасовки найманих експертів, законодавчо не підтверджено. 

*************************************
Проведено:

11 травня 2016 року відбулося пікетування Кабміну по підвищенню тарифів на газ, невиплату пільг і субсидій, різниці в тарифах, знищенню ЖБК.
Учасники пікетування передали до Кабміну свої Вимоги
Прем’єр - міністру України
Володимиру Гройсману

Вимоги
голів правлінь ОСББ, ЖБК Києва, як реальних управлінців житла
 – учасників пікетування Кабінету Міністрів України 11.05.16 року

1. “Ні” – підвищенню тарифів на газ. Тільки підвищення тарифів – це не реформи. Підвищувати тарифи на газ, з врахуванням вартості газу добутого в Україні, поступово тільки після встановлення індивідуальних лічильників газу всім фізичним особам-споживачам та реформи системи надання пільг та субсидій.

2.  Відмовитись від практики встановлення будинкових лічильників газу з гуртовою оплатою
за газ співвласниками будинку. Надати до Верховної Ради України проект змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії»  № 1198-VII, які б зобов’язували газопостачальні організації укладати прямі договори з населенням.

3. Змінити систему надання пільг та субсидій. Ввести адресну допомогу. Діюча система
знищує середній клас в Україні. Отримувачі пільг та субсидій не зацікавлені в енергозбереженні.
     Регулярна затримка у виплатах пільг та субсидій робить ОСББ, ЖБК банкротами, які своєчасно не сплачують платежі по пільгам і субсидіям енерго та водо постачальникам, відповідно які, через суди вимагають ці кошти зі штрафними санкціями. В Києві є багато ОСББ, ЖБК в яких заборгованість сягає більше 100 тис. грн.

4. Забрати від ОСББ, ЖБК не властиві їм державні функції соціального захисту населення,
зокрема, надання пільг та субсидій. Передати функції надання пільг та субсидій до відповідних державних органів соціального захисту.

5.  Перестати знищувати житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), зокрема, в Києві, які доказали свою життєздатність. Це економічна свобода українців. Урівняти в правах ЖБК і ОСББ. Розробити і затвердити  новий «Типовий статут ЖБК». Надавати публічно окрему інформацію про:
 - кількість ОСББ в Україні, які створені шляхом реорганізації з ЖБК;
- відсоток будинків ЖБК в загальному житловому фонді, нарівні з ОСББ. 

6. Надати кожному власнику квартири та нежитлового приміщення документ (Сертифікат), який підтверджує його частку у власності на будинок та прибудинкову територію. Передбачити в формі документів на відчуження квартири (продаж, дарування) відповідне посилання.
     На сьогоднішній день жоден власник квартири - співвласник багатоквартирного будинку не має документу встановленого державою зразка, який підтверджує, що він володіє часткою будинку та прибудинкової території. Юридично ми приватизували “повітря між стінами, підлогою і стелею”, а наші будинки “висять в повітрі”, тому що земля під ними і біля них юридично не закріплена за співвласниками будинку, хоча вони платять земельний податок і облаштовують її. Це одна з вагомих причин небажання ставати “ефективним власником” і вкладати свої особисті кошти в опорядження будинку. Фактично, ми “кріпаки” у власних будинках, кошти сплачуємо, а документів на власність не маємо – тільки посилання на закони, які, як правило, не виконуються.

7. Юридично визначити голову правління ОСББ, ЖБК як посадову особу господарського управління будинком. Прирівняти посягання на його життя та здоров`я, як на громадського діяча.
   Надати соціальний захист головам правлінь. Ввести в класифікатор професій. Внести зміни до Кримінального та Адміністративного Кодексів України, які б визначали правопорушення проти голови правління ОСББ, ЖБК, як злочин проти службової особи.

8. На підставі положень ст. 13 Конституції України “Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.” Розробити і затвердити «Порядок передачі прав власності (продаж, дарування) на квартиру в багатоквартирному будинку» в якому передбачити врахування прав інших співвласників будинку, зокрема, реєстрацію прав власності проводити тільки після підписання відповідного договору з організацією, яка обслуговує будинок (ЖЕО, ОСББ, ЖБК) і сплати відповідних платежів.

9. Виплатити різницю в нарахуваннях за теплоносій в квітні 2015 року, яка виникла з вини Кабміну, тому що з різницею в один місяць повідомив про підвищення тарифів. Підвищення тарифів для юридичних осіб відбулося в квітні 2015 року, а для населення підвищення було введено з травня 2015 року. Пільги, субсидії і нарахування за поточний місяць мешканцям начислили по «старим» тарифам, а з ОСББ, ЖБК, як з юридичних осіб, вимагають по «новим» тарифам. Різниця в нарахуваннях сягає порядка 10 тис. грн. з кожного ЖБК, ОСББ Києва. Це помилка Кабінету Міністрів України тому він і повинен вирішити це питання.

10. Постановою Кабінету Міністрів України заборонити міністерствам приймати участь в розробці та підтримці законопроектів, які фінансуються іноземними грантами. Не принижуйте народ України, ми не такі бідні. Міністерства і Кабмін повинні відповідати перед народом України, а не перед грантодавцями.  Розробник гранту і закону несе відповідальність не перед народом України, а перед грантодавцем, інтереси якого можуть відрізнятися від інтересів народу України.
Наші міністерства здатні самі розробити закони, а якщо не здатні – треба міняти таких міністрів.

11. Спонукати Голову Київської міської держадміністрації виплатити всю суму (приблизно 25,0 млн. грн.) ОСББ та ЖБК різниці в нарахуваннях виставлених ЖБК і ОСББ ПАТ "Київенерго"  за спожиту теплову енергію для приготування гарячої води. За кошти ремонтних фондів та кошти на утримання будинку ОСББ та ЖБК вимушені були виплатити цю різницю  ПАТ "Київенерго". КМДА декілька разів частково відшкодовувало цю різницю в нарахуваннях, але не повністю.

12. Сприяти перенесенню на 31 січня 2016 року строку введення в дію Закону України від 14.05.2015 № 417 «Про особливості здійснення права власності у багатоповерховому будинку» в  зв’язку з невиконанням Кабінетом Міністрів України вимоги Перехідних положень щодо Порядку передачі прибудинкових територій ОСББ. Який повинен визначити відповідального за квартальні дитячі майданчики та зони відпочинку, які використовують всі мешканці кварталу.
    Також провести народне обговорення на відкритих зборах членів територіальної громади Києва та інших міст України, щодо внесення змін до цього Закону, зокрема, відміни п.5 ст.13 Прикінцевих та Перехідних положень зазначеного Закону України, норми якого, на нашу думку, є антиконституційними та антинародними.


Ми показали свою рішучість у відстоюванні своїх прав.
Нагадали про наші проблеми, які не вирішуються. 
Інакше будуть і надалі «покращувати» наше життя, вважаючи, що у нас все добре.
****************************************************************************************


20 квітня 2016 року відбулося пікетування Посольства США в Україні.

До нас вийшов представник посольства. Ми надали свого листа.

Ми пікетували – ЧОМУ??????????????
По 417 закону зараз розповсюджуються всілякі "страшилки" щодо знищення ЖБК.
Не зважайте на них. Закон не забороняє ЖБК.
Основні питання до Посла США:
1.    Припинити надавати фінансові гранти організаціям України на розробку законів України та підтримку їх реалізації.
2.    Не допомагати фінансово і морально в знищенні економічних свобод народу України – житлово-будівельних та обслуговуючих кооперативів, як історичної форми самоуправління співвласниками багатоквартирним будинком, що передбачає реалізація в життя закону України № 417-VIII “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

Наснаги і гордості за Україну!

********************************************************

  10 лютого 2016 року відбулося пікетування
членами територіальної громади міста Києва ПАТ "Київенерго"
.
Слава тим, хто прийшов!
Всі інші, напевно,задоволені, що їх грабують - це їх вибір.
Основні вимоги:
- “Ні” підвищенню тарифів на теплову енергію.
- Встановити паритет по відповідальності ЖБК, ОСББ, як представників колективного споживача, та ПАТ “Київенерго”, як надавача послуг, по своїм зобов’язанням. За надання неякісної послуги – теплоносія пониженої температури ПАТ “Київенерго”  не сплачує штрафних санкцій. З ЖБК, ОСББ за просрочку платежів,  включаючи і за неякісну послугу, ПАТ “Київенерго”  через суди знімає штрафні санкції.
- Встановити чіткі зобов’язання ПАТ “Київенерго”  по обліку та вимогах в оплаті наданої послуги, у договорах з ЖБК, ОСББ.


********************************************


  21 січня 2016 року відбулась загальнокиївська зустріч голів правлінь ЖБК, ОСББ  з працівниками ПАТ “АК “Київводоканал” .
****************
05 січня 2016 року пройшов семінар з членами Асоціації, які мають бажання балотуватись до районних рад міста Києва.
Визначили вимоги та обсяг допомоги кандидатам в депутати. Будуть проведенні практичні тренінги.

********************************************************

10 грудня 2015 року пройшов загальнокиївський семінар для голів правлінь ОСББ, ЖБК міста Києва з питання: "Практична реалізація закону України № 417-VIII “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”.

Після виступу прдставника мережі "Опора" Тетяни Бойко, яка лобувала цей закон у Верховній Раді, їй почали задавати питання голови правлінь ЖБК, які не згідні переходити в ОСББ. Залишивши запитання без відповіді, Тетяна Бойко встала з Президії і пішла з семінару.

Було визначено практичні проблеми реалізації закону № 417. Обрано двох представників на засідання Ради ОСББ при Мінрегіоні для донесення позиції ЖБК до Ради та Мінрегіону. Потім їх не пустили на засідання Ради. Представник Мінрегіону пояснив, що вони були "лишні", бо це питання не було в порядку денному.

*********************************************************************************************


02 грудня 2015 року
в Колонному залі КМДА пройшла інформаційна зустріч-семінар з перевірки виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії»  № 1198-VII київськими природними монополіями ПАТ “Київенерго” та  ПАТ “АК “Київводоканал”, зокрема, з проблем переходу мешканців будинків ЖБК, ОСББ міста Києва на прямі договори з монополістами. 
За результатами семінару вирішили провести окремі зустрічі з
ПАТ “Київенерго” та  ПАТ “АК “Київводоканал”.


   **********************************************************************

Шановне панство!

Польсько-Українська Господарча Палата разом з Економічним Відділом Посольства Польщі в Києві мають честь запросити Вас до участі в навчальному проекті:

«Tермомодернізація і енергоефективність в житлових будинках – регулювання, фінансування, технології»

який проходитиме 29-30 жовтня 2015 року у Київській міській державній адміністрації

Цільовою групою проекту є представники державного управління, установ, що спеціалізуються на термомодернізації та підвищенні енергетичної ефективності, житлово-комунального сектора, приватного сектора  (близько 90 представників з житлових асоціацій).

Метою проекту є підтримка для підвищення енергоефективності комунально-житлового сектору. Передача знань урядової програми співфінансування кредитів на термомодернізацію будівель і пропозицій польських підприємств, що пропонують термомодернізаційні технології в Україні.
Запланована програма навчання в Києві включає в себе в зустріч представників термомодернізаційних компаній з представниками банків, які пропонують кредитування енергозберігаючих проектів. 

Тренінг підготовлено для представників житлово-будівельного сектору, органів місцевого самоврядування, комунального господарства.

Проект проводиться в рамках програми  Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща «Польська Допомога».

З повагою,
Вікторія Яловенко
Директор Представництва Польсько-Української Господарчої Палати у Києві
Всі бажаючі члени Асоціації пройшли це навчання

****************************************************************************
Вітаю зі святом Незалежності!

Відповідаю Вам і відповідайте всім, хто "скиглить", що параду не треба.
Армія це атрибут держави, а не колонії, а парад це повага народу до армії.
А не будемо годувати свою армію - будемо годувати чужу.
Не хочемо служити в своїй армії  -  будемо служити в чужій, як це є в Криму.

**********************************

> Пікетуванням Авакова А.Б. 15 липня 2015 року ми добились уваги Київської міліції.
>
> Довожу графік проведення спільних зустрічей голів правлінь ОСББ, ЖБК та районних управлінь міліції.
Там можете поспілкуватись зі своїм дільничим, задати питання.
>
> Всі зустрічі проводяться в актових залах РУ міліції о 18.00.
>
> На всіх зустрічах я буду присутній, як представник пікетувальників.
> Якщо у Вас є претензія до міліції, викладайте письмово.
> Буде складений протокол з усіма побажаннями і я зможу контролювати його виконання.
> Члени Асоціації, майте екземпляр і для мене, щоб я проконтролював виконання додатково.
>
> Прошу:
> 1. Всім бути, навіть якщо у Вас немає претензій до міліції.
> У нас така діяльність, що завтра можливо будуть.
> Пояснюю. "Революціонери" в будинку на нашу колегу зуміли відкрити кримінальну справу, за те що вона "приписала кількість присутніх на зборах ЖБК, на яких зменшили тариф на обслуговування будинку".
> Подивіться скільки подібних справ можливо відкрити проти Вас.
>
> 2. Зателефонуйте, надішліть ел. лист своїм знайомим головам правлінь не тільки свого району, а й інших. Особливо прошу допомогти Голосіївському району, бо їм обзвонювати "сьогодні - на завтра."
>
> Графік
> Голосіївський - 04 серпня вівторок
> Дарницький - 26 серпня
> Деснянський - 28 серпня
> Дніпровський - 21 серпня
> Оболонський - 11 серпня
> Печерський - 12  серпня
> Подільський - 14 серпня
> Святошинський - 25 серпня
> Соломянський - 18 серпня
> Шевченківський - 19 серпня
>
> Обовязково приходьте на офіційну зустріч по графіку, бо тільки там буде представник Київського главку міліції і я, як представник пікетувальників.
> Тому тільки там можна буде потім спитати за виконання доручень.
>
> Ще раз хочу подякувати всім, хто прийшов на пікетування.

> Ми зробили реальну корисну справу для всіх ЖБК, ОСББ Києва.

*************************************************************************
         21 травня 2015 року вул. Банківська,11 
пікетували Адміністрацію Президента України. 
 
З вимогою накласти вето на новий закон і "підштовхнути" на реформи Мінрегіон.
Основне досягнення пікетування - ми показали, що немає "одобрямс" закону. 
 
Дякую всім, хто прийшов Сергій Дєдов

*****************************************************************************************
19-го березня 2015 року
,
голови правлінь ЖБК,
ОСББ Києва пікетували профільне міністерство з житлових питань (Мінрегіон)
з головної проблеми - поновлення ЖБК, ОСББ статусу  неприбутковості і відсутності реальних реформ в житлові
й сфері.

Дякую небайдужим.
Всі пікетувальники були запрошені на зустріч з керівництвом ПАТ "Київенерго" по проблемам реалізації "прямих" договорів.


***************************************************************************************

     22 січня 2015 року відбулась зустріч активу Асоціації з Дирекцією Розрахункового департаменту Київводоканалу по питанням впровадження "прямих договорів" з мешканцями.

Були розказані проблеми і нюанси співпраці. Відповіли на багато питань і пропозицій.
Були видані Бланки договорів з мешканцями.
Заяви мешканців дані в розділі "Експертна рада".

Всі прийняли для себе якесь рішення.  У кожного свої умови в будинку.
Ні в якому разі не робіть сліпо, як у іншого.  Робіть враховуючи свої умови.

Дякую всім, хто тримався дисципліни виступів, а більше тим хто промовчав і дав виступити іншим.
Позитивно те, що з кожною зустріччю, в нас підвищується культура взаємного спілкування. 

На зустрічі Асоціація поповнилась трьома новими членами.


********************************************************************

23 жовтня 2014 року провели пікетування Мінрегіону. 
Основне питання - використання внутрішньобудинкових мереж  наших будинків монополістами.
Нам треба рішення міністерства, це реальна допомога в боротьбі за свої права з монополістами.
Нам треба хоча б лист-роз'яснення Мінрегіону - Які обовязки та права виникають у сторін коли внутрішньобудинкові мережі,
як спільна власність власників квартир, надається безоплатно приватному підприємству-монополісту для отримання прибутку?
Як монополіст відповідає за це обладнання і по яким документам ми повинні передати своє обладнання?

На жаль, проведені двічі переговори з працівниками міністерства, позитивних результатів не дали.
Передали 15 пунктів Вимог з проханням надати письмову відповідь.
Отримаємо - обговоримо.

Дякую всім, хто знайшов час і мужність прийти, а не шукав причину відсутності.

************************************************
Вітаю зі святом Незалежності!


Відповідаю Вам і відповідайте всім, хто "скиглить", що параду не треба.
Армія це атрибут держави, а не колонії, а парад це повага народу до армії.
А не будемо годувати свою армію - будемо годувати чужу.
Не хочемо служити в своїй армії  -  будемо служити в чужій, як це є в Криму.

**********************************

20 серпня 2014 року відбулась плідна зустріч активу Асоціації з Дирекцією Розрахункового департаменту Київводоканалу.
Каплуненко С. В.  розказав всі нюанси 4-х форм співпраці. Відповів на багато питань і пропозицій.
В результаті частина голів пішла в Договірний відділ за договорами.
Голові Деснянського осередку прямо під час зустрічі зробили дублікат поточного договору, який вона більше року не могла домогтися.
Сервіс, як у Грузії.

Всі прийняли для себе якесь рішення: залишати все як є і робити додаток до існуючого договору, переходити на прямі договори або ліпити щось середнє.
У кожного свої умови в будинку.
Ні в якому разі не робіть сліпо як у іншого.
Робіть враховуючи свої умови.

Дякую всім, хто тримався дисципліни виступів, а більше тим хто промовчав і дав виступити іншим.
Позитивно те, що з кожною зустріччю, в нас підвищується культура взаємного спілкування. Сьогодні пройшло в межах допустимого, були "збої", але не великі.

****************************************************************************************
04 серпня 2014 року відбувся спільний семінар членів Асоціації
зі спеціалістами ПАТ "Київенерго" по технічному оснащенню будинку в підготовці до опалювального сезону.
Також розглянуті варіати договірних відносин з ПАТ "Київенерго".
Надані матеріали. 

*********************************************************************************************************

05 липня 2014 відбулося спільне консультативне засідання керівництва Київенерго та обмеженного кола голів ЖБК,  ОСББ по впровадженню нового закону.
Результат:

1. Київенерго виділяє приміщення (на вул. Жилянська) і спеціалістів для проведення навчання голів правлінь ЖБК, ОСББ. Навчання планується проводити по 3-4 дні з 01 жовтня групами по 25 осіб.
2. Буде надавати більше інформації щодо своєї діяльності.
3. Погоджено з Фоменко наступне:
- Всі договори з Київенерго дійсні і діють після 1 липня.
- Ніякої примусової "приватизації" внутрішніх мереж ЖБК, ОСББ Київенерго проводити не буде - як хто захоче так і буде з ними і з власниками квартир працювати.
  Між іншим, це було однією з наших вимог на пікетуванні Київенерго. Тоді вони їх не прийняли. Зараз вимушені прийняти.
- З 1 липня поняття "вода на підігрів" не існує. Діють нові тарифи.
В кого свій бойлер - купує тепло по новим тарифам + воду по новим тарифам і отримує гарячу. Як формувати ціну на гарячу воду свого виробництва розкажу на зборах.
- ніяких ліцензій не треба.
Публікація в Інтернет, яка окреслює дію нових тарифів надана в файлі "Тарифи" в розділі "Експертна рада".

* * * * *
28 травня 2014р. відбулась зустріч голів правлінь ЖБК, ОСББ Києва з керівництвом Київенерго.

В підсумку:
1. Лист Мучнікова можна не враховувати. Це тільки пропозиція і все.
2. Нам подавали новий закон, в "комуно-регіональній обгортці", що це забаганка МВФ.
Пояснюю всім - це ми йдемо до Європи. Основна її вимога - прозорість у формуванні тарифів і розрахунків за газ. Чого за "старої" влади не було. Тому й крали з бюджету.
3. Домовились, що створимо спільну експертну групу - хто хоче увійти до її складу - пишіть. Але зауважу, щоб потім не було відмов по причині зайнятості.  Якщо зайнятий, не треба робити з себе героя. Займайтесь своїми справами далі.
4. В Асоціації є своя Експертна група. Тому всі члени Асоціації будуть захищені. Ми, по відпрацьованій схемі, доб`ємось кращих умов договорів ніж
"самостійники". Хай далі граються зі своїми будинками.
5. Для всіх зробив окремий розділ "Експертна рада" там зараз документи по Закону.
6. У всіх районах пройдуть зустрічі з представниками Київенерго. Графік розміщений в розділі
"Експертна рада" сайту. Не пропустіть.
7. Не нервуйте.
Договори з Київенерго у Вас є. Новий тариф і Закон вводиться в дію з 1 липня. Треба почекати з висновками до виходу нормативних актів Мінрегіону.
8. Збори членів Асоціації по підведенню підсумків виборчої кампанії та обговоренню Закону буде у середу, 04 червня о 14.00 на Позняках.  Перед приходом обов`язково прочитайте розділ "Експертна рада", щоб бути підготовленим до дискусії.*******************************************************************************************


Шановні колеги!
У четвер, 24 квітня з 14.00
до 17.00 на Позняках відбудуться чергові збори членів Асоціації. Запрошується представники ОСББ, ЖБК, які були на пікетуваннях та бажаючі вступити до Асоціації.
Особисті консультації з 13.00 до 13.45.

Питання порядку денного:
1. Про опір бажанням
Київенерго та Київводоканалу безкоштовно забрати у ЖБК, ОСББ бойлери,
внутрішньобудинкові мережі та прилади обліку. На жаль, наша влада не змінилась і допомагає їм.
Прошу взяти з собою ксерокопії документів про їх напад. Зокрема, листи вже розсилає Деснянська РДА.

2. Хід Виборчої програми.
3. Про Типові Договори з Київенерго та Київводоканалом.
4. Різне

Прошу взяти блокнот для записів.

Сергій Дєдов

*******************************************************************************

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
               Дякую всім, хто "встав з колін" за честь свого ЖБК, ОСББ. 
     Повторюючи Горького та Ходорковського мовою оригіналу: "Рожденный ползать - летать не будет!"
та "Мне глубоко плевать на мнение тех, хто, сидя на диване, требует от других героизма!", скажу:
            "Я пишаюсь кожним, хто прийшов на пікетування, а не обговорює на дивані - як "погано" ми захищаємо його права".
Приходь і захищай краще!
 
Сергій Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Порахуйте – скільки Ваш ОСББ, ЖБК втратив коштів за всі роки, що не відшкодовують 5,5% на воду, що платимо за воду на полив, як комерційні організації.
Подивіться, в якому році заключний договір з ПАТ “АК”Київводоканал” – роблять доповнення або зміни, а новий договір не заключають.
В суді доказуємо, що ми не винні, а ПАТ “АК”Київводоканал” вивішує на своєму сайті, що боржники ...
Якщо Ви хочете, щоб щось змінилось – приходьте!


Шановні колеги!
У четвер, 03 жовтня 2013р. о 09.30 запрошуємо Вас прийти до будинку управління ПАТ “АК”Київводоканал”, вул. Лейпцигська 1-а (за кінотеатром «Зоряний”, Печерськ), щоб висловити свій протест щодо дій ПАТ “АК”Київводоканал” щодо ОСББ, ЖБК.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Шановні колеги!
У четвер, 26 серпня 2013 року о 14.00 для членів та бажаючих вступити до господарської Асоціації ОСББ, ЖБК Києва, Асоціацією проводиться обговорення наступних питань:

1. Обговорення проблемних питань з ПАТ «АК»Київводоканал» в світлі отриманного листа з прокуратури та НКРЄ.
2. Обговорення подальших дій Асоціації з ПАТ «АК»Київводоканал» та інше.
3. Прийняття Установчого договору Асоціації.
 Члени Спостережної ради – засновники Асоціації прохання взяти печатки.

Подробиці у відповідальних за райони.
Сергій Дєдов

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Шановні колеги!

      У четвер, 29 серпня 2013 року о 16.30
(реєстрація з 16.00) в актовій залі ПАТ "Київпроект" вул. Богдана Хмельницького 16-22 відбудеться виробнича нарада представників ЖКГ КМДА, ГІОЦ, Управління пільг та субсидій, ПАТ "АК"Київводоканал", ПАТ "Київенерго", ПАТ "Київгаз" з головами правлінь ЖБК,ОСББ Києва.
      Це наша спільне досягнення. 6 (шість) років ми добивались цієї події.


Прошу:
1. Підготувати письмові пропозиції на бланках. Буде вестись протокол.
2. Повідомити своїх сусідів, щоб пішли, бо це перша нарада за останні 6 років де можливо щось буде вирішити.
3. На нараді ми будемо обговорювати наші дії проти привласнення Київмісьбудом службового житла ОСББ. Якщо Ви знаєте випадки заволодіння Забудовниками службового житла, повідомте.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * *
“Гуртом добре і батька бить”

        Йде подальша розбудова господарської Асоціації ОСББ, ЖБК Києва, для відстоювання законних прав та інтересів своїх ОСББ, ЖБК, що без господарської Асоціації реально вже неможливо – час інший. Це показало силу при пікетуванні та зустрічах з керівництвом ПАТ «АК» Київводоканал» та ПАТ «Київенерго» від яких ми добилися поступок.
Щомісячно для членів Асоціації проводяться семінари з обговоренням вирішення їх проблем та обміну досвідом.

57 ОСББ, ЖБК Києва вже сплатили вступний внесок і стали її співзасновниками – приєднуйтесь. Хто раніше вступив –  має пільги по відношенню до наступників. Ми реально захищаємо не тільки загальні, а й особисті інтереси членів Асоціації. На нараді Ви відчуєте це.

Ви маєте можливість підписатися на електронну розсилку на сайті. Це ні до чого Вас не зобов’язує, тільки надає можливість отримувати додаткову інформацію.
Не обмежуйте себе в інформації.

Сергій Дєдов
 
Проект порядку денного виробничої наради
з питань функціонування ОСББ та ЖБК у м. Києві


   1.  
Обговорення нового механізму затвердження витрат на утримання будинків та прибудинкових територій для будинків ОСББ та ЖБК (внески).
Доповідачі: КП «ГІОЦ», Департамент соціального захисту, Департамент житлово-комунальної інфраструктури, всі бажаючі.
  

2.   
Роз’яснення щодо укладання угод на доступ до внутрішньо будинкових мереж газопостачання. 
Доповідач: представник ПАТ «Київгаз» 
  

      3. Шляхи вирішення проблемних питань, що пов’язані з наданням комунальної послуги з гарячого водопостачання.
 Доповідачі: Департамент житлово-комунальної інфраструктури, ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», ПАТ «АК «Київводоканал», всі бажаючі.

4.  Різне


* * * * * * * * * * * * * * * * *
Шановні колеги запрошую на семінар!

У середу, 21 серпня 2013 року о 14.00 для голів правлінь, активу, членів та бажаючих вступити до господарської Асоціації ОСББ, ЖБК Києва, проводиться семінар.
Теми:
1. Перехід на роботу з внесками.
Плюси й мінуси. Особливості проведення зборів і оформлення протоколу.

2. Службові приміщення в ОСББ, ЖБК.
Правовий статус. Перехід у власність ОСББ, ЖБК. Захист від посягань Забудовника і мешканців.
Пропозиції по захисту членів Асоціації від Київміськбуду.

3. Оформлення права на квартири. Нові вимоги.
Членам Асоціації лист Мінюсту надісланий електронною поштою.

4. Підготовка заявок на отримання грошей на ремонти з бюджету.

5.Інші питання по напрямкам роботи голови правління ОСББ, ЖБК та його відповідальності.

Якщо Ви хочете отримувати додаткову інформацію щодо нашої діяльності – підпишіться на відповідну електронну розсилку.
Сергій Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Перехід з "тарифів" на "внески"
Шановні колеги, влада запропонувала нам чергову гонку по відпрацюванню її рішень.
Чесно говорячи, вперше за останні роки Управління ЖКГ Києва роз`яснює нам нововведення до вступу в силу самих нововведень. Треба подякувати напевне Пантєлєєву Петру Олександровичу, який заставив райони провести відповідні консультації з головами ЖБК, ОСББ, де я був також. Всі райони старались.

Надаю основні вимоги:
1. Всі папери треба оформити і надати в районні управління пільг і субсидій до 15 жовтня (початок опалювального сезону).
2. Всі повинні в ГІОЦ отримати Форму 1.
3. Перед "походом " в ГІОЦ треба записатися по телефону 238-80-23; 238-80-46.
4. Треба взяти з собою печатку.
5. Треба мати з собою листа, форму якого надаю нижче.
****************************************************************************

______________________________Бланк______________________________________
Вих. №                                                                                                               Директору  КП ГІОЦ
Дата                                                                                                                   Місаню В. І.

                                                                        Шановний Валерію Івановичу!

         ОСББ/ЖБК «_____Квітка_________» буд. вул. Руденко 28, …. просить  Вас
                                                          (назва організації)
повторно сформувати та роздрукувати: зведений звіт (Форма 1) щодо складових нормативних витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, розрахованих згідно постанови КМУ від 1.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».  
         При друкуванні звіту просимо враховувати дані, які були застосовані при розрахунках тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій  в ______ місяці _______ року. (Заповнювати в ГІОЦ).
  Інформування населення про зміну тарифів/нормативних витрат (необхідне підкреслити) проведено належним чином, згідно законодавства України.
            ОСББ/ЖБК оподатковується на загальних підставах і є неприбутковою організацією.    

       
Контактні телефони:


Керівник  підприємства      тел.______________________________                                                          

Головний бухгалтер             тел. ______________________________Керівник підприємства                                                              ________________

Головний бухгалтер                                                                    ________________

                                                                                                                                           М. П.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Вітаю з Днем Незалежності!

Крім того, що ми є громадянами України,
ми ще є членами територіальної громади Києва


    Тому повинні захищати свої права на самоврядування, а це значить на самостійне управління загальною (комунальною) власністю територіальної громади Києва, а не управління центральною владою – королівською, царською, президентською (через призначених намісників) владами, вибороні нашими попередниками при наданні Києву Магдебурського права.
    На юристів зараз лягла певна відповідальність перед громадою Києва на роз’яснення ситуації, що склалась із виборами депутатів Київради та Київського міського голови.       
    Тому, як киянин, я висловлюю  і свою думку в першу чергу з огляду на господарчу складову самоврядування.

Трохи історії
     Магдебурзьке право
— скодифіковані у XIII ст. норми звичаєвого права міста Магдебург (Німеччина). Першими містами на Україні, що дістали магдебурзьке право, були: Володимир-Волинський (бл. 1324 р.), Сянок (1339 p.), Львів (бл. 1352 р.), Кам'янець (1374 p.), Київ (1494 p.). Згідно з магдебурзьким правом міста одержували право самоврядування. Органом міського самоврядування був магістрат, який складався з виборного війта, бурмистрів і двох колегій — ради, що складалася з радців («райців») і займалася адміністративними, господарськими, фінансовими справами тощо, та лави (складалася з лавників), яка відала судами, переважно карними.
    Пам'ятник Магдебурзькому праву розташований на Дніпровських схилах, біля Набережного шосе на київському Подолі. Монумент традиційно вважається найстарішим з існуючих пам'ятників у Києві.

Трохи законів
Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
Стаття 16. Організаційно-правова, матеріальна і фінансова основи місцевого самоврядування (витяг)
1. Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
3. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
5. Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
6. Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.
8. Сільська, селищна, міська, районна в місті (у разі її створення) рада може наділяти частиною своїх повноважень органи самоорганізації населення, передавати їм відповідні кошти, а також матеріально-технічні та інші ресурси, необхідні для здійснення цих повноважень, здійснює контроль за їх виконанням.

    Крім загальних повноважень
сільських, селищних, міських рад, що викладені у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», про які йшлося вище, Київська міська рада у зв'язку зі здійсненням містом Києвом функцій столиці України у межах своєї компетенції має такі додаткові повноваження:
1)  придбавати у власність жилі й нежилі приміщення, адміністративні, виробничі та інші об'єкти, що належать до інших форм власності, якщо вони необхідні для здійснення містом столичних функцій;
2)  встановлювати порядок утримання та експлуатації об'єктів, розташованих у місті, та прилеглої до них території, правила благоустрою, торговельного, побутового, транспортного, житлово-комунального та іншого соціально-культурного обслуговування, визначати особливості землекористування та використання інших природних ресурсів;
3)  встановлювати умови й розміри компенсаційних виплат відповідних органів, організацій і громадян, що не входять до складу територіальної громади міста, на покриття витрат, пов'язаних з використанням міської інфраструктури;
4)  здійснювати управління об'єктами державної власності, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, а також частками (акціями, паями) акціонерних товариств, розташованих у місті Києві, які передаються до сфери управління Київської міської державної адміністрації у встановленому порядку;
5) залучати кошти інвесторів (забудовників) у порядку пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста за нормативами, затвердженими Київською міською радою, з метою поліпшення фінансового забезпечення комплексної забудови міста;
6) виступати гарантам вітчизняних та іноземних інвестицій і кредитів, що надаються підприємствам, майно яких перебуває у комунальній власності або передано до сфери управління Київської міської державної адміністрації тощо.

Навіщо нам рада та міський голова?
      Якщо говорити з позиції господарника, то вони нам потрібні щоб керувати нашим спільним майном (див. вище) і встановлювати правила цього керування відповідно до законів. Їх ми обираємо,  відповідно до 141 статті Конституції України, де строк повноважень місцевих рад та голів становить не більше 5 років.

Чи задоволені ми цією радою? Більшість киян відповість, що ні. Чому?
    Крім мешканців 23 ОСББ, ЖБК Києва, які отримали прибудинкову територію у власність при Омельченко, жоден киянин не має впевненості, що платить податки і кошти на впорядкування прибудинкової території, на якій завтра не побудують новий будинок, влаштують автостоянку чи поставлять кіоск.
     Більше 300 ОСББ, ЖБК подавали документи на оформлення прибудинкових територій у власність, відповідно до ст. 41 та ст. 42 Земельного Кодексу України і отримували  від Київради приблизно таку відповідь – «Надати згоду на оренду 5 років» без вказування законних підстав. За нашими підрахунками, на підготовку цих документів було витрачено біля 2-х млн. грн. «людських» грошей, які могли б піти на ремонти будинків. Не вирішено жодного питання реформування житлової сфери столиці, інші міста, особливо Західної України, вже давно попереду.
    За даними ЗМІ, територіальна громада Києва має біля 10 млрд. грн. боргових зобов’язань по кредитам.
    Під кінець повноважень затіяли медичну реформу з «сімейними лікарями», суть якої не обговорено з киянами. На мою думку, це «геноцид» пенсіонерів, які звикли до традиційної медицини… Я думаю, кожен додасть до цього списку щось своє і будуть праві.

Чому не Верховна Рада (більшість) не призначає нових виборів?
   
Відповідь знають всі. Не хочуть втрачати «ручну Київраду». Як для виборів наступного Президента, так і для розподілення «для своїх» землі і ресурсів. ВР вже прийняла 1291 рішенння про призначення позачергових виборів в Україні. Обрано мерів міст Алчевська, Ялти, Василькова, а Києву не можна. Придумали Рішення Конституційного Суду, який нічого не сказав про Київ та позачергові вибори, але на рішення якого посилаються, всі хто не хоче нової Київради та мера.
    Слава богу, знайшлося три відповідальних судді КС Віктор Шишкін, Юрій Баулін та Петро Стецюк, які не погодилися з рішенням КС щодо місцевих виборів і висловили свої окремі думки з незгодою цього рішення.
    Не буду повторювати їх доводи, надам, на мою думку, найсуттєвіший, на який майже ніхто не звернув увагу, а саме на юридичне значення поняття "строк повноважень".
   
В пункті 3.2. свого Рішення  «здуру» сам КС дав відповідь на це запитання - "... термін "строк" як правова категорія встановлення періодичності проведення виборів означає обмеження юридично значущих дій та правовідносин у часі з метою забезпечення балансу публічних інтересів держави…" «Здуру» тому що «нормальний» юрист сам себе не «висіче». В судовій практиці практично використовується це поняття – судді яким надано п’ятирічні повноваження, можуть роками чекати і не приймати участь у судових справах, поки ВР не надасть їм повноважень. Я декілька разів стикався з цим явищем.
    А це значить, що із закінченням 02 червня 2013 року п’ятирічного строку повноважень, на який ми, кияни обирали депутатів Київради наступає … обмеження юридично значущих дій та правовідносин…тому жодне рішення Київради, щодо землі, бюджету, інвестицій та інше може бути оскаржене в суді і скасоване. Не надані повноваження (5-тирічний строк закінчився) – не маєш права виносити рішення. І це вже підпадає під поняття - диктатура. Скажіть, чи будуть з такою «підвішеною» радою спілкуватись серйозні інвестори, банки давати чи відстрочувати кредити та інше – звісно ні.
    Тому крім загального права, наш «шкурний», господарський інтерес полягає в проведенні нових виборів, але в будь-якому разі в зупиненні діяльності цієї Київради, зважаючи ще й на те, що в кінці депутати, як правило, вирішують свої «шкурні» інтереси в придбанні землі, підвалів, горищ, просунення своїх бізнес-проектів.

Що робити?
    Перше –
роз’яснювати іншим правові і «шкурні» аспекти продовження діяльності цієї Києвради. Друге – приймати особисту участь у масових заходах направлених на відновлення реального самоврядування в Києві. Диктатура, як узурпація влади, починається з маленьких порушень прав людей. Потім цей процес зупинити важче. Третє – готуватись до нових виборів, висуватись самому або підтримувати людей, які справді будуть господарювати в Києві, політикою повинні займатись депутати ВР.

Сергій Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

  24 квітня 2013 року ми провели пікетування Кабінету Міністрів України з наступними Вимогами:

Прем’єр - міністру України
Азарову М.Я
.

Звертаємось до Вас з проханням втрутитися у вирішення питань ОСББ, ЖБК в місті Києві, зокрема,:
 1. По визначенню виробника гарячої води у місті Києві. Ця проблема не вирішується роками. У 7 (семи) ОСББ, ЖБК і у 5 (п’яти) ЖЕКів арештовані рахунки без визначення джерел покриття заборгованості.
2. По заключенню договорів з ОСББ, ЖБК м.Києва у відповідності з Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженим Постановою КМУ № 630 від 21 липня 2005р. Договори з ПАТ»Київенерго» та ОСББ, ЖБК заключні в 1998 році і не перезаключаються, а тільки змінюються додатки.
3. Немає чіткої процедури визначення та надання прибудинкових територій у власність ОСББ, ЖБК, що, за нашими даними, привело до того, що за останні сім років не надано жодному ОСББ, ЖБК прибудинкової території у власність. З 1640 ОСББ, ЖБК  тільки 23 отримали Акти за часів Олександра Омельченка.
4. КМДА обіцяють виплатити “різницю в тарифах” ОСББ, ЖБК у яких є заборгованість перед ПАТ»Київенерго». ОСББ, ЖБК, які по рішенням суду чи під тиском оплатили зі своїх ремонтних фондів компенсація не надається. А де соціальна справедливість?
5. Спонукати Голову Київської міської держадміністрації провести зустріч з головами правлінь ОСББ, ЖБК всього Києва. Надіслати на цю зустріч представника КМУ та профільного міністерства. Про таку зустріч ми просили 5 разів. Останній лист було підписано 170 головами правлінь ОСББ, ЖБК, що складає більше 10 % ОСББ, ЖБК м.Києва. Невиконання нашого прохання привело до пікетування КМДА 01.06.12р. де нам обіцяли протягом місяця провести зустріч. Пройшов майже рік?

Спонукати профільне міністерство у вирішенні  наступних загальноукраїнських проблем:
1. Розробити і подати до Верховної Ради проект закону “Про управління багатоквартирним будинком”, в якому передбачити відповідальність власника за обслуговування свого житла, скасувати термін позовної давності до боржників з оплати ЖКП та передбачити можливість отримання даних щодо співвласників будинку та прибудинкової території.
2. Визначити рівні права для ЖБК і ОСББ. Розробити Типовий Статут ЖБК.
3. Передати до державних органів соціального захисту виплату та начислення пільг та субсидій.
4. Ввести окремий КВЕД для ОСББ та ЖБК.
5. Ввести порядок визначення прибудинкових територій будинків у містах.
6. Надати соціальний захист головам правлінь. Ввести в класифікатор професій.
7. Внести зміни до Кримінального та Адміністративного Кодексів України, які б визначали правопорушення проти голови правління ОСББ, ЖБК, як злочин проти службової особи.

До нас вийшли з секрітаріату КМУ, були представники з Мінрегіону і Мінсоцполітики.
Обіцяли прийняти. Хочуть, щоб ми дали свої пропозиції.
Якщо у Вас є додаткові пропозиції, або пояснення до вирішнеея цих, прошу вислати.
Треба, щоб "мізки" всієї України надали своє бачення вирішення проблем.
Разом щось зробимо.


Дякую всім, хто не побоявся і загальні інтереси поставив вище ніж вирішення своїх проблем, відірвався від поточних питань і доказав, що він справжній керівник і патріот свого ОСББ, ЖБК, який може жертвувати особистим заради громадського і конкретною справою захищати інтереси своїх співвласників.

При організації зустрічей з органами влади та підприємствами-монополістами учасники пікетування будуть обов`язково запрошуватись.
З повагою до Вас

Від імені ініціативної групи                                Сергій  Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

15 квітня 2013 року відбувся семінар за участю представників КМДА з питань:
1. Борги по пільгам і субсидіям.
2. Нові правила оформлення земельної ділянки.
3. Правила оформлення "різниці в тарифах".
4. Виділення коштів на ремонт.
5. Різне.


Сергій Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
06 березня 2013 року ми провели пікетування ПАТ "Київенерго"


Основні питання – перехід на “прямі” договори з власниками квартир, розв`язання питання визначення виконавця послуги з надання гарячої води кінцевим споживачам Києва, надання можливості досудового вирішення спору з ОСББ, ЖБК та інше.

Ми передали Вимоги представникам
ПАТ “Київенерго” та листи з проблемами будинків.
В залі засідань
ПАТ “Київенерго” відбулась робоча зустріч пікетувальників з генеральним директором ПАТ “Київенерго” Фоменко Олександром Валерійовичем. Ним була надана згода на участь у нараді з питання визначення виконавця послуги з надання гарячої води кінцевим споживачам Києва.


Після наради ми проведемо обговорення з усіма, хто зареєструвався на пікеті і визначимся з подальшими кроками.

Дякую всім, хто не побоявся і загальні інтереси поставив вище ніж вирішення своїх проблем, відірвався від поточних питань і доказав, що він справжній керівник і патріот свого ОСББ, ЖБК, який може жертвувати особистим заради громадського і конкретною справою захищати інтереси своїх співвласників.

З повагою до Вас

Від імені ініціативної групи                                  Дєдов С.М.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
26 лютого 2013 року
в приміщенні будинку управління ПАТ “АК”Київводоканал”, вул. Лейпцигська 1-а відбулась зустріч голів правлінь ОСББ, ЖБК Києва з керівництвом Розрахункового і Технічного департаментів ПАТ “АК”Київводоканал”.
В діалозі більше 20 ОСББ, ЖБК вдалося вирішити свої проблемні питання. Також був відпрацьований механізм проведення консультацій та методів подальшого вирішення проблем.

Сергій Дєдов

* * * * * * * * * * * * * * *  * *
Київводоканал ти нас "дістав"!

Під таким лозунгом 14 грудня 2012р. голови правлінь ОСББ, ЖБК Києва прийшли до будинку управління ПАТ “АК”Київводоканал”, вул. Лейпцигська 1-а (за кінотеатром «Зоряний”, Печерськ), щоб висловити своє відношення до дій ПАТ “АК”Київводоканал” щодо ОСББ, ЖБК.

Основні питання – перехід на “прямі” договори з власниками квартир, додаткове нарахування холодної води на підігрів гарячої, виплата 5,5% за здійснення розрахунків з населенням, зменшення звітності та інше.
Ініціативною групою сформовані Вимоги до ПАТ “АК”Київводоканал” з якими ми звернулись до його керівництва.

Ми втратили  надію
, що наша київська влада буде займатись вирішенням питань життєдіяльності ОСББ та ЖБК. Останні дії ПАТ “АК”Київводоканал” щодо незаконного нарахування витрат води по нормі споживання, а не по лічильникам ОСББ, ЖБК показують, що наші численні персональні та колективні звернення не діють.
На листи про зустріч монополіст "гордо" не відповідає.
 
Тоді ми вирішили самим ідти до монополіста, бо тільки так ми здатні доказати, що з нашими законними інтересами треба рахуватись.

На жаль, обіцянка керівництва київської влади 01 червня 2012 року про проведення
наради керівництва монополістів, влади та обраних представників ОСББ, ЖБК була простою черговою обіцянкою влади. Тому ми вимушені самі боротися. А також створювати господарську Асоціацію для більш ефективного захисту своїх прав.

Ми передали Вимоги представникам
ПАТ “АК”Київводоканал” та листи з проблемами будинків. Було обіцяно, що до 15 січня 2013 року буде надана відповідь, а до 31 січня - відповідна нарада по їх втіленню в життя.
Після отримання відповідей ми проведемо обговорення з усіма, хто зареєструвався на пікеті і визначимся з подальшими кроками.

Дякую всім, хто не побоявся і загальні інтереси поставив вище ніж вирішення своїх проблем, відірвався від поточних питань і доказав, що він справжній керівник і патріот свого ОСББ, ЖБК, який може жертвувати особистим заради громадського і не тільки “язиком”, а й конкретною справою захищати інтереси своїх співвласників.

З повагою до Вас

Від імені ініціативної групи                                  Дєдов С.М.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Вибори до ВР 2012 та Київради 2013
Підсумкам виборів 2012 року до ВР України ще будуть присвячені "праці" аналітиків і політтехнологів, тому не буду забирати у них їх "хліб".

На мою думку, основним результатом виборів є підтвердження факту поступового переходу населення держави Україна в державницький народ держави Україна, якому небайдужа доля країни з відповідними показниками голосування і рішучістю відстоювати результати свого голосування.

Що стосується нашої спільноти голів правлінь ОСББ, ЖБК то все більше розуміють необхідність узгоджених спільних дій по захисту своїх інтересів. На жаль, нам не вдалося залучитися союзником - депутатом ВР і тому нам буде треба більше зусиль в захисті своїх прав у ВР. Будемо шукати серед новообраних депутатів ВР, які можливо, під майбутню їх підтримку, будуть нам допомагати.

Переходимо до другого етапу Програми “Наші депутати у ВР та Київраді” з визначенням кандидатів до Київради за нашою підтримкою.
 
Всі хто хоче балотуватись в депутати Київради або запропонувати кандидата за нашою підтримкою, прошу телефонувати.
Принцип відбору один для всіх - підписання договору про взаємні зобов`язання на період виборів і після них.
Нагадую, що до Київради будуть обирати 60 депутатів-мажоритарників. Це від 3-х до 7-ми з району.

Для учасників виборчої Програми куплена електронна розсилка.
Хто хоче отримувати інформацію та матеріали по тематиці ОСББ, ЖБК прошу зареєструватись в розділі “Виборча програма”  на цьому сайті.

Сергій Дєдов                        


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

"Розумні працюють гуртом, а не по одинці!"
Продовжуємо роботу над розбудовою господарської Асоціації ОСББ, ЖБК Києва.
Асоціація створена не тільки для вирішення проблем ОСББ, ЖБК Києва, а щоб їх взагалі не було у членів Асоціації.

  12 листопада 2012 року на засіданні ініціативної групи 14 голів правлінь ОСББ, ЖБК Києва ухвалити створення загальнокиївської господарчої договірної Асоціації для спільного колективного захисту господарських загальних і персональних інтересів ОСББ, ЖБК Київа членів Асоціації, як юридичних осіб і переходу до активних дій щодо захисту своїх прав.
Першим заходом стало обговорення спротиву
ПАТ “АК”Київводоканал” і успішне його пікетування.
Ми вирішуємо не тільки загальні проблеми, а й усі проблеми окремих ОСББ,ЖБК членів Асоціації.


Приєднуйтесь.

Станом на 24.09.13р. вже 57 ОСББ, ЖБК з 10 районів Києва повністю сплатили вступний внесок і стали співзасновниками Асоціації.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
01-го червня 2012 року голови правлінь ОСББ, ЖБК Києва
прийшли до Київської міської держадміністрації, вул. Хрещатик, 36
з протестом проти бездіяльності київської влади.


Ми перемогли!  Що досягли?
Влада не змогла проігнорувати активний спротив проти її бездіяльності
і вимушена була вступити в діалог з громадою голів правлінь ОСББ, ЖБК!

    
Я думаю, всі розуміють, що перед нашою акцією мене ввічливо попросили прийти в КМДА “для обміну думок”.
     Спочатку основною “думкою” представників КМДА було відмінити акцію. Але я показав документи, які свідчили про ігнорування наших проблем і доказав, що влада своїми невиконаними обіцянками сама штовхнула нас до активних дій. Ми не політики і прийшли на діалог з владою. Нам потрібно вирішення проблем, а не мітинги.
    Тоді узгодили, що всіх, я хочу підкреслити, не вибірково, як це роблять зі штрейкбрехерами нашого руху, а ВСІХ, хто прийшов і бажає діалогу, пустять в Колонну залу і ми проведемо спільну виробничу нараду. В центрі зали повинен бути мікрофон, куди могли б підійти бажаючі виступити.
   Я повинен був забезпечити списки і порядок, КМДА зобов’язувалось що буде присутній Олександр Володимирович Мазурчак і начальники ГУ – житлового господарства, земельних питань, цінової політики і благоустрою. Обидві сторони свої зобов’язання виконали.
   З іншої сторони, деякі “клоуни” з нашого громадського “цирку” заявили, що ми робимо передвиборчий піар, звісно, не їм і “посилали” нас мітингувати, в залежності від їх амбіцій – до ВР, Кабміну, міністерства. Видно, деяким ми перебиваємо можливість піаритись на темі ОСББ. Ми їх теж “послали”.
   Почали збиратися десь о 09.15 і до 09.30 вже було біля 150 осіб з усіх 10 районів Києва.
   Провели короткий мітинг, де я пояснив причини акції, розказав про домовленості з КМДА. Присутні погодились, що діалог краще і ми, після вияснення деяких проблем зі списками, десь біля 10.00 попали до Колонної зали.

    Скажу, що я в п’яте вів зібрання в Колонній залі КМДА, тому все пройшло без ексцесів. В президії з боку громадськості знаходились голови громадських організацій-організаторів пікетування – я, Кацун М.М. і Гребенюк Б.О. Зі сторони КМДА був Мазурчак О.В. і три представники головних управлінь КМДА.
В ході дискусії вдалося вирішити і протокольно занотувати наступне:
1.    КМДА зобов’язується винести на найближчу сесію Київради “Положення про порядок передачі ОСББ будинків, які знаходились в комунальній власності”, який вже півроку готовий і не “рухається”. Це дуже важливий документ для новостворених ОСББ. Я дивився цей документ – не все він охоплює і певен Київрада внесе “корективи” особливо по допоміжним приміщенням і оплаті виготовлення технічної документації на будинок, але це краще ніж нічого і дає можливість вносити наші корективи через депутатів вже нової Ради.
2.    Вияснилось, що в ГУ цінової політики на затвердженні лежить 400 (чотириста !!!) подань ОСББ, ЖБК на зміну тарифів. Що унеможливлює їм можливість повністю розрахуватися з надавачами послуг. А це суди, 3% річних, компенсація інфляції – ще збільшення заборгованості на 20-40%. Нам пообіцяли, що протягом 2-х тижнів всі зміни будуть узгоджені і надані ОСББ, ЖБК. Буде Розпорядження голови КМДА, щодо чіткого визначення терміну в 30 днів розгляду подань ОСББ, ЖБК. Які після закінчення 30-ти днів автоматично вступають в силу. Була обрана робоча група з 3-х голів правлінь ОСББ, ЖБК, як представників громади, для контролю і узгодження тексту.
3.    Обрано робочу групу з 3-х представників громади для роботи з монополістами, щодо визначення виконавців послуг, тарифів на їх послуги і можливості ОСББ,ЖБК переходити за бажанням на “прямі договори” з власниками приміщень. КМДА зобов’язалось вже в четвер провести відповідну нараду, куди запросити наших працівників.
4.    Більше 10 голів правлінь змогли “вживу” поспілкуватись з начальником ГУ з благоустрою і отримати його запевнення з вирішення своїх питань. Надіємось, що їх вирішать.
5.    Найбільша дискусія розгорнулась щодо земельних питань.
Офіційно визнано, що зараз вартість виготовлення документації на відвід прибудинкової території досягає 60-80 тисяч гривень. При отримання довідок, ОСББ, ЖБК прирівнюються до комерційних структур. Заплутаний механізм отримання Актів. Немає документу по розмежуванню прибудинкових територій між будинками. В КМДА підготовлений відповідний проект, але Київрада не хоче його приймати. Досягли наступних домовленостей:
-    КМДА зобов’язалось протягом 30 днів передати до Міністерства проект щодо розмежування, як подарунок від Києва, з наступним його затвердженням Міністерством для всієї України, що краще ніж “пробивати” його через Київраду;
-    Буде переглянута оплата для ОСББ, ЖБК – нижче ніж для комерційних організацій, за довідки та витяги з документації Головного управління земельних ресурсів та інших підрозділів КМДА;
-    КМДА “проведе роботу” з проектантами для визначення ціни за підготовку документації на відвід в сумі приблизно 15 тисяч гривень. За що прийдеться ще поборотися.
-    Начальник ГУ із земельних питань Петрук В.І. зобов’язався прийняти всіх бажаючих після свого персонального прийому, згідно списків присутніх на нараді.
Для контролю та надання пропозицій по земельним питанням обрана робоча група на чолі з Дєдовим С.М.
Всі пропозиції після дискусій були проголосовані одноголосно.
Домовились, що через місяць буде інша виробнича нарада на якій будуть підведені підсумки і обговорені інші проблеми ОСББ, ЖБК.
Закінчили приблизно о 12.30.
Головне - КМДА визнало необхідність надання прибудинкових територій у ВЛАСНІСТЬ.
Присилайте проблеми і Ваше бачення їх вирішення на smdedov@ukr.net

Дякую всім, хто не побоявся і загальні інтереси поставив вище ніж вирішення своїх проблем,
відірвався від “дачних грядок” та поточних питань і доказав, що він справжній керівник і патріот свого ОСББ, ЖБК, який може жертвувати особистим заради громадського і не тільки “язиком”,
а й конкретною справою захищати інтереси своїх співвласників.


З повагою до Вас
Сергій Дєдов

02.06.12р.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Сайт в процесі оновлення.
Певний час буде використовуватись в основному для об`яв.
Вибачте за тимчасові незручності.
Дєдов Сергій Макарович

  * * * * * 
Головна сторінка
Господарська Асоціація ОСББ, ЖБК Києва
Екс пертна рада
Виборча програма
"Новий" закон ОСББ
"Чорний" закон
Діяль ність
Ство рення ОСББ
Корисні орга нізації
Вивіз сміття
Тари фи
Моно полісти КЖКХ
Реформа ЖКГ
Земля